Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”

HOEK – Mooie tijden voor tweede divisionist HSV Hoek. De club uit Zeeland verloor dit seizoen pas twee keer en sloop steeds dichter naar de koppositie. Dat is iets meer dan vooraf verwacht mocht worden. Dankzij de fantastische instelling van de selectie van Gerard de Nooijer werd de race naar de absolute top in een week tijd volbracht.

Vorige week zaterdag werd IJsselmeervogels met 2-1 geklopt, woensdag werd FC Eindhoven na 120 minuten met 3-2 uit het bekertoernooi gewipt en afgelopen zaterdag wist de vermoeide selectie het inhaalduel tegen ACV met 2-1 te winnen. Daarmee kwam Hoek op een plek waar het niet verwacht werd: aan kop van de tweede divisie. Oefenmeester De Nooijer was er zowel blij als realistisch over.

Je wist vorige week al dat als de drie genoemde wedstrijden zouden worden gewonnen, de koppositie zou worden behaald en je voor een verrassing in het bekertoernooi zou zorgen. Het is jullie allemaal gelukt!

“Daar hebben we ontzettend hard voor moeten werken, maar het is waar: we zijn koploper. Het waren alle drie zware wedstrijden, maar laten we eerlijk zijn: we zijn koploper, maar even goed nog steeds debutant in de tweede divisie.

Daar mag je van vinden wat je wilt, maar net zo gemakkelijk als dat we komende zaterdag de eerste periode kunnen winnen, kijken wij ook nog steeds naar hoeveel punten we nog nodig hebben om veilig te zijn. We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”

Het was een hectische week op Denoek.

“Dat kun je wel zeggen. We waren al heel blij met de driepunter tegen IJsselmeervogels. Toen heb ik de selectie voorbereid op de wedstrijd tegen Eindhoven. De jongens waren gretig en hebben vooral op grond van doorzettingsvermogen de winst binnen weten te halen. Natuurlijk gaf dat een boost, maar ze waren allemaal pas donderdag zwaar vermoeid thuis. Dan is de tijd om te herstellen wel heel kort als je zaterdagmiddag weer moet voetballen.”

Je moest daardoor puzzelen met je opstelling?

“Het was al duidelijk dat Steve Schalkwijk niet zou spelen. Voor het overige moet je vooral kijken naar het herstel van spelers. Zijn er pijntjes, dreigt er hier en daar een blessure? We wilden uiteraard heel graag winnen van ACV, maar je wilt ook geen spelers langere tijd missen.”

Jullie kwamen na twintig minuten op 1-0, maar konden niet doordrukken.

“Nee, klopt. Mooi schot van Robbie van Hauter, al kwam hun keeper er nog wel aan. We kregen daarvoor al een mooie kans, maar Kevin Hebbelinck kon toen net niet bij de voorzet. We dachten nog dankzij Jarno Lion op 2-0 te komen, maar daar redde de keeper nog net, en in plaats van die enigszins veilige 2-0 stond het op slag van rust ineens 1-1.”

Dat was een lelijke tegenslag voor de vermoeide benen?

“Het was een tegenvaller, omdat we net zo gemakkelijk op 2-0 hadden kunnen staan. Maar de jongens gingen na rust meteen weer op zoek naar de voorsprong.

We kwamen eerst nog goed weg door een knappe redding van Finn Murre en hadden in feite ook geluk bij de 2-1. Die maakten zij zelf, door een voorzet die wat van richting veranderd werd. Het was zeker verdiend, maar ook wat gelukkig.”

Hoek voor het kampioenschap!

“Nee joh, zo ver zijn we nog lang niet. Het is leuk dat we na elf wedstrijden bovenaan staan en volgende week kans op de eerste periode maken. Maar we rekenen onszelf niet rijk. Eerst naar die veertig punten toe. Als we daar zijn, kijken we wel verder.”

Blij met de loting in de volgende ronde van de beker?

“Ja, wij zijn er zeer content mee. Weer een thuiswedstrijd. We hopen dat het weer spektakel gaat opleveren. Telstar is natuurlijk een cult club. Natuurlijk, een eredivisionist en dus een sterker team dan Eindhoven. Maar we gaan er weer alles aan doen om er een onvergetelijke avond van te maken.”

Interview en tekst: Theo Uphus

Het bericht Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.” verscheen eerst op Topamateurvoetbal.com.

Samenvattingen | Tweede Divisie
mei 15, 2026

SAMENVATTINGEN – Dit zijn de beschikbare samenvattingen van speelronde 32 in de Tweede Divisie. ACV...

Samenvattingen | Tweede Divisie
mei 15, 2026

SAMENVATTINGEN – Dit zijn de beschikbare samenvattingen van speelronde 31 van de Tweede Divisie. GVVV...

Rode kaart, goals en chaos: Spakenburg – Rijnsburgse Boys had echt alles
mei 15, 2026

SPAKENBURG – Spakenburg heeft Rijnsburgse Boys officieus uitgeschakeld in de strijd om het kampioenschap. Op...

De Treffers maakt korte metten met Katwijk
mei 15, 2026

GROESBEEK – De Treffers heeft in het thuisduel met Katwijk de volle winst gepakt. Het...

Samenvattingen | Tweede Divisie
mei 15, 2026

SAMENVATTINGEN – Dit zijn de beschikbare samenvattingen uit speelronde 30 van de Tweede Divisie. Kvv...

Samenvattingen | Tweede Divisie
mei 15, 2026

SAMENVATTINGEN – Dit zijn de beschikbare samenvattingen uit speelronde 29 in de Tweede Divisie. HSV Hoek...

Hoek zet stap richting titel na winst op Katwijk
mei 15, 2026

HOEK – Koploper HSV Hoek speelde zaterdagmiddag de inhaalwedstrijd tegen Katwijk. Na een 1-0 ruststand...

De Treffers meldt zich na de zege bij RKAV Volendam nadrukkelijk als titelkandidaat
mei 15, 2026

VOLENDAM – De spanning in de tweede divisie stijgt met de week en die spanning...

Samenvattingen | Tweede Divisie
mei 15, 2026

SAMENVATTINGEN – Dit zijn de beschikbare samenvattingen van speelronde 28 uit de Tweede Divisie. ACV...

De Treffers voorkomt nederlaag ondanks “Grobbelaartjes” van doelman Stoskovic
mei 15, 2026

RIJNSBURG – Waar de ervaren doelman Peter Stoskovic in de loop van dit seizoen De...

Powered by Eyecons