Ravelino Junte goudhaantje voor Quick Boys in lastige wedstrijd tegen Spakenburg

Koploper Quick Boys had zaterdag voldoende aan een schitterende vrije trap van Ravelino Junte om de drie punten op Nieuw Zuid te houden. Daarmee verschafte het zich voldoende puntenvoorsprong op Rijnsburgse Boys om komende vrijdag op Spangen de kampioensvlag te kunnen hijsen. Dat feestje kon mogelijk zaterdag al gevierd worden, echter De Uien voorkwamen dat eerder in de middag door De Treffers te verslaan.

weinig tempo

Het werd tegen SV Spakenburg een heel moeizame wedstrijd voor de aanstaande kampioen. De wedstrijd wilde maar niet op gang komen, mede ook door de vele blessurebehandelingen die met name voor de pauze nodig waren. Binnen een kwartier was het drie keer raak en even later was het zelfs de beurt aan een assistent scheidsrechter, die ruzie met een kuitspier kreeg. De wedstrijd werd een kwartier stilgelegd om weer een volledige arbitrage op en langs het veld te krijgen. Het deed allemaal geen goed aan het wedstrijdtempo.

Quick Boys startte in dezelfde opstelling als laatstelijk bij Barendrecht en trok onmiddellijk na het beginsignaal het initiatief naar zich toe, De eerste kansjes deden zich dan ook voor bij het doel van Menno Heus. Milan Zonneveld deed een eerste geblokte poging, na de onderbreking van een kwartier was Ravelino Junte de tweede die een schietpoging ondernam waarmee hij Heus echter niet kon verontrusten. En toen het uiteindelijk wel raak was via Zonneveld zag de arbitrage dat hij dan wel Ivailo Staal bij de assist buitenspel stond. Geen 1-0 derhalve.

Tot de grootste kansen voor de pauze behoorde in ieder geval het schot van Anwar Bensabouh dat door Heus niet meer kon worden gestopt maar waarbij Delano Gouda op de doellijn alsnog redding kon brengen. Op slag van rust was Heus er weer wel uitstekend bij toen Zonneveld Junte vrij wist te spelen. De trap naar de verre hoek werd knap uit het doel gehouden door de doelman van de bezoekers. Terwijl doelman Jansen nauwelijks tot moeilijke reddingen werd gedwongen moest Heus nogmaals voluit bij een 1 op 1 met Zonneveld. De doelman hield de 0-0 tot aan de rust overeind.

match point

Na de pauze werd het spel aantrekkelijker. Bensabouh begon meer achterin, schoot nog eens op het Spakenburger doel maar moest aansluitend zijn plekje afgeven aan Lukas Hamann. Ook de gasten gingen nu scherper aanvallen. Dat leidde bijvoorbeeld tot een schot van Sam van Huffel waar Jansen knap op reageerde. Waar Quick Boys even later zonder succes een strafschop wegens hands claimde was het een klein kwartiertje na rust toch 1-0. Quick Boys kreeg een vrije trap te nemen op zo’n twintig meter van het doel en daar wist Ravelino Junte wel raad mee. De bal ging snoeihard de rechter kruising in. Quick Boys leek door te gaan drukken. Hamann en Nwankwo kwamen beiden vanaf links gevaarlijk door maar mikten voorlangs en een intikker van Zonneveld werd wegens buitenspel geannuleerd. Aan de andere kant kreeg Spakenburg een dubbele kans waarbij Floris v.d. Linden op Jansen stuitte en de rebound door Luka Prljic uit het doel werd gehouden. Even later had ook Kilian van Mill de gelijkmaker op zijn schoen maar schoot de aanvaller in het zijnet. Het geeft aan dat Spakenburg zich nog absoluut niet verslagen achtte.

In de extra tijd testte Heus zijn collega nog met een curieuze vrije trap maar had Jansen zijn antwoord paraat terwijl Hamann aan de andere kant 1 op 1 met Heus de doelman zag winnen. Daarmee bleef het 1-0 en aldus kunnen de Katwijkers komende vrijdagavond op Spangen in Rotterdam hun titel op gaan eisen. 

Tekst: Theo Uphus
Foto: Theo Uphus

Het bericht Ravelino Junte goudhaantje voor Quick Boys in lastige wedstrijd tegen Spakenburg verscheen eerst op Topamateurvoetbal.com.

Ruud Brood levert Kozakken Boys af in tweede divisie, Noordwijk degradeert
juni 23, 2025

Kozakken Boys kwam in de reguliere competitie van verre om via de laatste periodetitel de...

v.v. Noordwijk neemt kleine voorsprong mee naar Werkendam
juni 23, 2025

v.v. Noordwijk heeft aan haar thuiswedstrijd in de finale van de nacompetitie een magere 1-0...

v.v. Noordwijk schakelt ambitieus Harkemase Boys uit en speelt finale nacompetitie
juni 23, 2025

v.v. Noordwijk is er in Friesland in geslaagd de finale van de nacompetitie voor een...

Scheveningen en Noordwijk reizen met gelijk spel af naar tweede halve finale duels
juni 23, 2025

Nog SVV Scheveningen noch v.v. Noordwijk is er in geslaagd de heenwedstrijd in de halve...

Broodje Bal bij ALLsportsradio
juni 23, 2025

ALLSPORTSRADIO.NL – Gerjan Cluistra, presentator van Broodje Bal, was te woensdag telefonisch te gast bij...

Trainer Cláudio Braga ruilt Excelsior Maassluis onverwachts in voor Dubai
juni 23, 2025

Volkomen onverwachts heeft trainer Cláudio Braga van Excelsior Maassluis bij de club te kennen gegeven...

Oproep voor alle clubs in 2e en 3e divisie: stuur ons uw oefenprogramma !!
juni 23, 2025

De redactie van topamateurvoetbal.com houdt u graag op de hoogte tijdens de oefenperiode voorafgaand aan...

Nacompetitie: week 23 in één oogopslag
juni 23, 2025

Het zijn misschien wel de leukste weken van het seizoen. De nacompetitie heeft zijn eigen...

Schijnbeweging Des Kunst wordt niet gewaardeerd bij v.v. Katwijk
juni 23, 2025

Eerder deze week bracht SV Spakenburg via haar website naar buiten dat het komend seizoen...

Kozakken Boys in extase: DOVO verliest de penaltyhel
juni 23, 2025

WERKENDAM – Kozakken Boys heeft zich geplaatst voor de halve finale van de nacompetitie om...

Powered by Eyecons