Ravelino Junte goudhaantje voor Quick Boys in lastige wedstrijd tegen Spakenburg

Koploper Quick Boys had zaterdag voldoende aan een schitterende vrije trap van Ravelino Junte om de drie punten op Nieuw Zuid te houden. Daarmee verschafte het zich voldoende puntenvoorsprong op Rijnsburgse Boys om komende vrijdag op Spangen de kampioensvlag te kunnen hijsen. Dat feestje kon mogelijk zaterdag al gevierd worden, echter De Uien voorkwamen dat eerder in de middag door De Treffers te verslaan.

weinig tempo

Het werd tegen SV Spakenburg een heel moeizame wedstrijd voor de aanstaande kampioen. De wedstrijd wilde maar niet op gang komen, mede ook door de vele blessurebehandelingen die met name voor de pauze nodig waren. Binnen een kwartier was het drie keer raak en even later was het zelfs de beurt aan een assistent scheidsrechter, die ruzie met een kuitspier kreeg. De wedstrijd werd een kwartier stilgelegd om weer een volledige arbitrage op en langs het veld te krijgen. Het deed allemaal geen goed aan het wedstrijdtempo.

Quick Boys startte in dezelfde opstelling als laatstelijk bij Barendrecht en trok onmiddellijk na het beginsignaal het initiatief naar zich toe, De eerste kansjes deden zich dan ook voor bij het doel van Menno Heus. Milan Zonneveld deed een eerste geblokte poging, na de onderbreking van een kwartier was Ravelino Junte de tweede die een schietpoging ondernam waarmee hij Heus echter niet kon verontrusten. En toen het uiteindelijk wel raak was via Zonneveld zag de arbitrage dat hij dan wel Ivailo Staal bij de assist buitenspel stond. Geen 1-0 derhalve.

Tot de grootste kansen voor de pauze behoorde in ieder geval het schot van Anwar Bensabouh dat door Heus niet meer kon worden gestopt maar waarbij Delano Gouda op de doellijn alsnog redding kon brengen. Op slag van rust was Heus er weer wel uitstekend bij toen Zonneveld Junte vrij wist te spelen. De trap naar de verre hoek werd knap uit het doel gehouden door de doelman van de bezoekers. Terwijl doelman Jansen nauwelijks tot moeilijke reddingen werd gedwongen moest Heus nogmaals voluit bij een 1 op 1 met Zonneveld. De doelman hield de 0-0 tot aan de rust overeind.

match point

Na de pauze werd het spel aantrekkelijker. Bensabouh begon meer achterin, schoot nog eens op het Spakenburger doel maar moest aansluitend zijn plekje afgeven aan Lukas Hamann. Ook de gasten gingen nu scherper aanvallen. Dat leidde bijvoorbeeld tot een schot van Sam van Huffel waar Jansen knap op reageerde. Waar Quick Boys even later zonder succes een strafschop wegens hands claimde was het een klein kwartiertje na rust toch 1-0. Quick Boys kreeg een vrije trap te nemen op zo’n twintig meter van het doel en daar wist Ravelino Junte wel raad mee. De bal ging snoeihard de rechter kruising in. Quick Boys leek door te gaan drukken. Hamann en Nwankwo kwamen beiden vanaf links gevaarlijk door maar mikten voorlangs en een intikker van Zonneveld werd wegens buitenspel geannuleerd. Aan de andere kant kreeg Spakenburg een dubbele kans waarbij Floris v.d. Linden op Jansen stuitte en de rebound door Luka Prljic uit het doel werd gehouden. Even later had ook Kilian van Mill de gelijkmaker op zijn schoen maar schoot de aanvaller in het zijnet. Het geeft aan dat Spakenburg zich nog absoluut niet verslagen achtte.

In de extra tijd testte Heus zijn collega nog met een curieuze vrije trap maar had Jansen zijn antwoord paraat terwijl Hamann aan de andere kant 1 op 1 met Heus de doelman zag winnen. Daarmee bleef het 1-0 en aldus kunnen de Katwijkers komende vrijdagavond op Spangen in Rotterdam hun titel op gaan eisen. 

Tekst: Theo Uphus
Foto: Theo Uphus

Het bericht Ravelino Junte goudhaantje voor Quick Boys in lastige wedstrijd tegen Spakenburg verscheen eerst op Topamateurvoetbal.com.

Samenvattingen Tweede divisie | HSV Hoek pakt eerste periode
november 14, 2025

SPEELRONDE 12 – HSV Hoek heeft verrassend de eerste periode gepakt. De ploeg speelde vorig...

HSV Hoek schrijft geschiedenis: promovendus wint eerste periode in Tweede Divisie
november 14, 2025

HOEK – Het Zeeuwse HSV Hoek heeft tegen alle prognoses van menig expert de eerste...

Klaas Wels: “De emotie na afloop van Katwijk – Vitesse was onbetaalbaar.”
november 14, 2025

KATWIJK – Plotseling was daar de aankondiging van vv Katwijk. De club stelde in de...

Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”
november 14, 2025

HOEK – Mooie tijden voor tweede divisionist HSV Hoek. De club uit Zeeland verloor dit...

Overzicht Tweede Divisie | Koploper HHC Hardenberg vernederd in Maassluis
november 14, 2025

SPEELRONDE 11 – Koploper HHC Hardenberg heeft een pijnlijke nederlaag geleden bij Excelsior Maassluis. De...

Ted Verdonkschot: “De zware blessure van Gorissen maakte op Waleed Ait Abdellah veel indruk.”
november 14, 2025

INTERVIEW – Het is alweer ruim zes weken geleden dat Jong Sparta en RKAV Volendam...

OVERZICHT TWEEDE DIVISIE | Quick Boys wint topper van Hoek, HHC Hardenberg blijft koploper
november 14, 2025

HHC Hardenberg blijft na tien speeldagen de trotse lijstaanvoerder van de Tweede Divisie. De ploeg...

Ahmed El Azzouti: “Contact gehad met Kozakken Boys, maar wat ik heb aangehoord beschouw ik niet als excuses.”
november 14, 2025

WERKENDAM – Na afloop van de wedstrijd Kozakken Boys – SV Spakenburg ontaardde de frustratie...

Gerard de Nooijer: “Terecht verloren, maar doelpunten cadeau gedaan.”
november 14, 2025

KATWIJK AAN ZEE – Gerard de Nooijer was na afloop van de topper in de...

Joey Houweling: van KKD naar moeder aller derby’s.
november 14, 2025

SPAKENBURG – SV Spakenburg won afgelopen weekend de moeder aller derby’s tegen IJsselmeervogels dankzij een treffer...

Powered by Eyecons