Tweede Divisie: titelkandidaten kunnen wonden likken

De twee titelkandidaten, zoals topamateurvoetbal dat althans op dit moment inschat, spelen komende zaterdag beiden een thuiswedstrijd. Tijd om de wonden te likken die afgelopen week door RKAV Volendam en Jong Almere City FC aan beiden werden toegebracht.

Vooral Quick Boys, het bekerwonder uit Katwijk Zuid, werd door Jong Almere City FC keihard terug gebracht op aarde. Het gaf vooral aan dat ook de mannen van Thomas Duivenvoorden uiteindelijk gewoon mensen van vlees en bloed zijn. Van deze mensen wordt overigens ook de komende weken nog veel geëist. Er staat immers zaterdag een wedstrijd tegen de nummer zes van de ranglijst op het programma: GVVV komt op bezoek. Daarna speelt Quick Boys op donderdag 6 februari voor de beker bij AZ om op dinsdag 11 februari dan weer naar RKAV Volendam te reizen om in te halen wat zaterdag 8  februari niet afgehandeld kan worden. Op zaterdag 15 februari komt dan tenslotte HHC Hardenberg op bezoek en kan het team daarna even op adem zien te komen. Het Quick Boys van de laatste maanden zou in staat moeten zijn de punten tegen GVVV thuis te houden. Maar in hoeverre speelt AZ al in de koppies mee ? Ook vlak voor Fortuna Sittard verspeelde Quick Boys op eigen veld twee punten, toen tegen laagvlieger Scheveningen. En dat ook GVVV de punten niet cadeau gaat doen weet men een stukje verderop in Katwijk maar al te goed. Op 9 november namen de Veenendalers alle punten van de Krom mee. De heenwedstrijd in Veenendaal werd op 7 september 1-0 voor de Bollenstreekbewoners, waarbij Milan Zonneveld direct na rust de winnende scoorde.

Quick Boys binnenkort dus naar Volendam en dat was dus afgelopen de tegenstander al van concurrent Rijnsburgse Boys. En die kwamen uiteindelijk dankzij een treffer van Dani van der Moot in de slotfase met 2-2 weg. De Uien ontvangen zaterdag met HHC Hardenberg een qua kracht redelijk gelijkwaardige tegenstander dan Quick Boys met GVVV treft. Rijnsburgse Boys heeft na de uitschakeling tegen Feyenoord geen bekerbesognes meer en speelt haar competitiewedstrijden gewoon elke zaterdag. De Rijnsburger bezitten nu de meeste punten, 44 tegenover 43, maar speelde ook een wedstrijd meer dan Quick Boys. Rijnsburg won de heenwedstrijd met liefst 5-1 op de Boshoek. Het is al met al een zeer spannende strijd bovenin de ranglijst die nog lang niet gestreden is.

Op vooralsnog respectabele afstand bevindt zich een groepje clubs die vooralsnog mag worden omschreven “de subtop”.  AFC is op positie drie op dit moment het dichtst bij de koplopers. De Amsterdammers ontvangen De Treffers zaterdag op Goed Genoeg. Het gat tussen beide teams bedraagt tien wedstrijdpunten. De Treffers kan net als AFC vrijuit spelen want er bestaan geen degradatiezorgen. De heenwedstrijd in Groesbeek werd met name na rust een waar spektakelstuk dat uiteindelijk met 5-3 door de Amsterdammers werd gewonnen.

De nummer vier van de ranglijst, v.v. Katwijk verloor afgelopen zaterdag wat verrassend met 0-1 van de Koninklijke HFC. Daarmee lukte het de oranjehemden ook niet om een brug naar de koplopers te leggen. Katwijk gaat zaterdag op bezoek bij middenmoter BVV Barendrecht. Het team van Leen van Steensel herstelde zich prima van de bekeruitschakeling bij Noordwijk met zeges op Excelsior Maassluis en ACV. De debutant in de Tweede Divisie deed daarmee uitstekende zaken op de ranglijst. Het gaatje tussen beide clubs is thans vijf punten en kan zaterdag dus niet gedicht worden.  Wel zouden de Barendrechters op de Bongerd revanche kunnen nemen voor de 4-1 nederlaag eerder dit seizoen op de Krom.

De kampioen van het afgelopen seizoen, SV Spakenburg, zal zich ook nog steeds willen blijven mengen in de titelstrijd. In die zin was de nederlaag van zaterdag bij Excelsior Maassluis een lelijke streep door de rekening. Spakenburg strijdt zaterdag op de blauwe kant van de Westmaat tegen ACV.  Dat team loopt dan weliswaar 12 punten achter op de Spakenburgers, maar ook in Assen voelt men geen extra druk vanwege het aantal behaalde punten. De Assenaren wonnen na de winterstop bijvoorbeeld al van zowel AFC als HFC. De heenwedstrijd in september werd met 2-1 gewonnen door de landskampioen.

De overige vier wedstrijden in de tweede divisie zijn met name van belang voor de degradatiestrijd. En dat geldt ook voor de twee Jong teams van de BVO’s Sparta en Almere City FC. De afstand op de ranglijst tussen beide clubs is precies 1 puntje in het voordeel van de Flevolanders.  

Rode lantaarndrager is op dit moment ADO ’20. De Heemskerkers gaan naar Heemstede, alwaar Kon. HFC haar thuiswedstrijden dit seizoen speelt. ADO’20 staat vier punten achter op de voorlaatste van de ranglijst. Dat is Scheveningen, dat ook begrijpt dat er thuis tegen Volendam punten gehaald moeten worden. ADO ’20 heeft in Heemstede aldus waarschijnlijk niets aan een remise. Datzelfde zal John Blok waarschijnlijk ook vinden van zijn club Scheveningen. De afstand voor hen naar een veilige plek is nu immers al vijf punten. De nummers 16 en 15 op de lijst gaan het gevecht aan met de jonge profs die op de plaatsen 14 en 13 staan. v.v. Noordwijk ontvangt Almere City op de Duinwetering en in Rotterdam speelt Excelsior Maassluis de regioderby tegen Jong Sparta. Het gaatje tussen Noordwijk, dat nu op een p.d. plaats staat en Excelsior Maassluis, dat nu de laatste veilige plek bezet is twee punten.

Tekst: Theo Uphus
Foto: Orange Pictures

Het bericht Tweede Divisie: titelkandidaten kunnen wonden likken verscheen eerst op Topamateurvoetbal.com.

Gerard de Nooijer: “Jong Almere City speelt aantrekkelijk voetbal”
december 7, 2025

ALMERE – Koploper HSV Hoek had met een uitwedstrijd bij Jong Almere City afgelopen zaterdag...

SAMENVATTINGEN | Tweede Divisie
december 7, 2025

SPEELRONDE 14 – De topper tussen Quick Boys en HHC Hardenberg eindigt in winst voor de...

Samenvattingen Tweede Divisie | Monsterscore voor SV Spakenburg
december 7, 2025

SPEELRONDE 13 – SV Spakenburg heeft flink uitgehaald tegen BVV Barendrecht, de top 3 speelt gelijk...

Samenvattingen Tweede divisie | HSV Hoek pakt eerste periode
december 7, 2025

SPEELRONDE 12 – HSV Hoek heeft verrassend de eerste periode gepakt. De ploeg speelde vorig...

HSV Hoek schrijft geschiedenis: promovendus wint eerste periode in Tweede Divisie
december 7, 2025

HOEK – Het Zeeuwse HSV Hoek heeft tegen alle prognoses van menig expert de eerste...

Klaas Wels: “De emotie na afloop van Katwijk – Vitesse was onbetaalbaar.”
december 7, 2025

KATWIJK – Plotseling was daar de aankondiging van vv Katwijk. De club stelde in de...

Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”
december 7, 2025

HOEK – Mooie tijden voor tweede divisionist HSV Hoek. De club uit Zeeland verloor dit...

Overzicht Tweede Divisie | Koploper HHC Hardenberg vernederd in Maassluis
december 7, 2025

SPEELRONDE 11 – Koploper HHC Hardenberg heeft een pijnlijke nederlaag geleden bij Excelsior Maassluis. De...

Ted Verdonkschot: “De zware blessure van Gorissen maakte op Waleed Ait Abdellah veel indruk.”
december 7, 2025

INTERVIEW – Het is alweer ruim zes weken geleden dat Jong Sparta en RKAV Volendam...

OVERZICHT TWEEDE DIVISIE | Quick Boys wint topper van Hoek, HHC Hardenberg blijft koploper
december 7, 2025

HHC Hardenberg blijft na tien speeldagen de trotse lijstaanvoerder van de Tweede Divisie. De ploeg...

Powered by Eyecons