Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”

HOEK – Mooie tijden voor tweede divisionist HSV Hoek. De club uit Zeeland verloor dit seizoen pas twee keer en sloop steeds dichter naar de koppositie. Dat is iets meer dan vooraf verwacht mocht worden. Dankzij de fantastische instelling van de selectie van Gerard de Nooijer werd de race naar de absolute top in een week tijd volbracht.

Vorige week zaterdag werd IJsselmeervogels met 2-1 geklopt, woensdag werd FC Eindhoven na 120 minuten met 3-2 uit het bekertoernooi gewipt en afgelopen zaterdag wist de vermoeide selectie het inhaalduel tegen ACV met 2-1 te winnen. Daarmee kwam Hoek op een plek waar het niet verwacht werd: aan kop van de tweede divisie. Oefenmeester De Nooijer was er zowel blij als realistisch over.

Je wist vorige week al dat als de drie genoemde wedstrijden zouden worden gewonnen, de koppositie zou worden behaald en je voor een verrassing in het bekertoernooi zou zorgen. Het is jullie allemaal gelukt!

“Daar hebben we ontzettend hard voor moeten werken, maar het is waar: we zijn koploper. Het waren alle drie zware wedstrijden, maar laten we eerlijk zijn: we zijn koploper, maar even goed nog steeds debutant in de tweede divisie.

Daar mag je van vinden wat je wilt, maar net zo gemakkelijk als dat we komende zaterdag de eerste periode kunnen winnen, kijken wij ook nog steeds naar hoeveel punten we nog nodig hebben om veilig te zijn. We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”

Het was een hectische week op Denoek.

“Dat kun je wel zeggen. We waren al heel blij met de driepunter tegen IJsselmeervogels. Toen heb ik de selectie voorbereid op de wedstrijd tegen Eindhoven. De jongens waren gretig en hebben vooral op grond van doorzettingsvermogen de winst binnen weten te halen. Natuurlijk gaf dat een boost, maar ze waren allemaal pas donderdag zwaar vermoeid thuis. Dan is de tijd om te herstellen wel heel kort als je zaterdagmiddag weer moet voetballen.”

Je moest daardoor puzzelen met je opstelling?

“Het was al duidelijk dat Steve Schalkwijk niet zou spelen. Voor het overige moet je vooral kijken naar het herstel van spelers. Zijn er pijntjes, dreigt er hier en daar een blessure? We wilden uiteraard heel graag winnen van ACV, maar je wilt ook geen spelers langere tijd missen.”

Jullie kwamen na twintig minuten op 1-0, maar konden niet doordrukken.

“Nee, klopt. Mooi schot van Robbie van Hauter, al kwam hun keeper er nog wel aan. We kregen daarvoor al een mooie kans, maar Kevin Hebbelinck kon toen net niet bij de voorzet. We dachten nog dankzij Jarno Lion op 2-0 te komen, maar daar redde de keeper nog net, en in plaats van die enigszins veilige 2-0 stond het op slag van rust ineens 1-1.”

Dat was een lelijke tegenslag voor de vermoeide benen?

“Het was een tegenvaller, omdat we net zo gemakkelijk op 2-0 hadden kunnen staan. Maar de jongens gingen na rust meteen weer op zoek naar de voorsprong.

We kwamen eerst nog goed weg door een knappe redding van Finn Murre en hadden in feite ook geluk bij de 2-1. Die maakten zij zelf, door een voorzet die wat van richting veranderd werd. Het was zeker verdiend, maar ook wat gelukkig.”

Hoek voor het kampioenschap!

“Nee joh, zo ver zijn we nog lang niet. Het is leuk dat we na elf wedstrijden bovenaan staan en volgende week kans op de eerste periode maken. Maar we rekenen onszelf niet rijk. Eerst naar die veertig punten toe. Als we daar zijn, kijken we wel verder.”

Blij met de loting in de volgende ronde van de beker?

“Ja, wij zijn er zeer content mee. Weer een thuiswedstrijd. We hopen dat het weer spektakel gaat opleveren. Telstar is natuurlijk een cult club. Natuurlijk, een eredivisionist en dus een sterker team dan Eindhoven. Maar we gaan er weer alles aan doen om er een onvergetelijke avond van te maken.”

Interview en tekst: Theo Uphus

Het bericht Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.” verscheen eerst op Topamateurvoetbal.com.

Samenvattingen Tweede Divisie | Monsterscore voor SV Spakenburg
november 17, 2025

SPEELRONDE 13 – SV Spakenburg heeft flink uitgehaald tegen BVV Barendrecht, de top 3 speelt gelijk...

Samenvattingen Tweede divisie | HSV Hoek pakt eerste periode
november 17, 2025

SPEELRONDE 12 – HSV Hoek heeft verrassend de eerste periode gepakt. De ploeg speelde vorig...

HSV Hoek schrijft geschiedenis: promovendus wint eerste periode in Tweede Divisie
november 17, 2025

HOEK – Het Zeeuwse HSV Hoek heeft tegen alle prognoses van menig expert de eerste...

Klaas Wels: “De emotie na afloop van Katwijk – Vitesse was onbetaalbaar.”
november 17, 2025

KATWIJK – Plotseling was daar de aankondiging van vv Katwijk. De club stelde in de...

Gerard de Nooijer: “We zijn koploper, nog vijftien punten en we zijn veilig.”
november 17, 2025

HOEK – Mooie tijden voor tweede divisionist HSV Hoek. De club uit Zeeland verloor dit...

Overzicht Tweede Divisie | Koploper HHC Hardenberg vernederd in Maassluis
november 17, 2025

SPEELRONDE 11 – Koploper HHC Hardenberg heeft een pijnlijke nederlaag geleden bij Excelsior Maassluis. De...

Ted Verdonkschot: “De zware blessure van Gorissen maakte op Waleed Ait Abdellah veel indruk.”
november 17, 2025

INTERVIEW – Het is alweer ruim zes weken geleden dat Jong Sparta en RKAV Volendam...

OVERZICHT TWEEDE DIVISIE | Quick Boys wint topper van Hoek, HHC Hardenberg blijft koploper
november 17, 2025

HHC Hardenberg blijft na tien speeldagen de trotse lijstaanvoerder van de Tweede Divisie. De ploeg...

Ahmed El Azzouti: “Contact gehad met Kozakken Boys, maar wat ik heb aangehoord beschouw ik niet als excuses.”
november 17, 2025

WERKENDAM – Na afloop van de wedstrijd Kozakken Boys – SV Spakenburg ontaardde de frustratie...

Gerard de Nooijer: “Terecht verloren, maar doelpunten cadeau gedaan.”
november 17, 2025

KATWIJK AAN ZEE – Gerard de Nooijer was na afloop van de topper in de...

Powered by Eyecons